Manuálna lymfodrenáž

Ak ju raz vyskúšate, budete na ňu chodiť pravidelne! Rozprúďte lymfy v celom tele.

Manuálna lymfodrenáž je terapeutická technika, pri ktorej terapeut jemným tlakom ruky vykonáva konkrétne hmaty, ktoré uvoľnia lymfu. Tá ďalej prúdi z medzibunkového priestoru cez kapiláry, lymfatické cievy a uzliny a následne ich nasatá do krvného riečišťa. Hlavný miazgovod ústi do hornej dutej žily v blízkosti srdca. Kúzlo manuálnej lymfodrenáže spočíva v jemných krúživých pohyboch, vďaka ktorým ožíva lymfa v celom tele. Ide o špeciálnu techniku ​​vykonávanú na sucho bez použitia olejov, ktorá pôsobí predovšetkým na povrchové vrstvy.

V dnešnej dobe, vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu, väčšina populácie trpí zníženou imunitou, prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí  s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene.

Pokiaľ vám tieto dva hlavné orgány dobre nefungujú, pociťujete únavu, stres. Rýchle sa vyčerpáte, podliehate ľahšie nervozite a na tele sa vám objavujú rôzne kožné vyrážky. Pri týchto problémoch vám veľmi účinne pomôže práve spomínaná lymfodrenážna masáž.

Kedy je vhodná manuálna lymfodrenáž?

Manuálna lymfodrenáž za najčastejšie aplikuje u športovo aktívnych ľudí, kde podporuje rýchlejšie odbúravanie katabolitov (splodín) bunkového metabolizmu a podporuje regeneráciu svalov a ďalších tkanív. Taktiež pri poruchách prekrvenia končatín alebo pri extrémnych svalových zaťaženiach. Lymfodrenáž je tiež vhodná ako podporná metóda pri terapii celulitídy. Manuálna lymfodrenáž nesmie byť nikdy bolestivá!

Vzhľadom k tomu, že lymfodrenáž výrazne ovplyvňuje aj zdravotné indikáciie, odporúčame v prípade že máte niektoré špecifické zdravotné problémy, aby ste využitie tejto masáže pred jej absolvovaním skonzultovali s lekárom alebo iným odborníkom.

Chcete inú masáž?

Zaujali vás naše služby?

Veríme že vás zaujali naše služby a procedúry. Pozrite si náš cenník a kontaktujte nás. V našom relaxačno-terapeutickom centre Spirit & Body získate stratenú energiu, zrelaxujete a zregenerujete organizmus a načerpáte silu do života. Zastavte sa v rýchlom tempe, položte sa na naše andulačné lôžko, a vďaka optimálnym kmitočtom, odstráňte bolesti a neduhy, ktoré Vás trápia.