Celotelová klasická masáž

Klasická masáž prejavujúca sa na koži, šľachách, v kĺbových puzdrách, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme, ale aj v periférnom nervovom systéme. Aplikujeme reflexno-relaxačné techniky na cielené uvoľnenie zatuhnutých svalových vlákien

Klasickou masážou rozumieme sériu úkonov, ktorými sa pôsobí rozličným tlakom na mäkké časti tela, aby sa priamo či nepriamo zabránilo chorobným stavom. Všetky masáže sú vykonávané podľa technických a metodických zásad. Masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú alebo vzdialenú reakciu. Ide o veľmi dôležité procesy, ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej.

Masáže Spirit & Body

Miestny účinok – sa prejavuje na koži, šľachách, v kĺbových puzdrách, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme i v periférnom nervovom systéme. Jednotlivé hmaty, ich priebeh a hĺbka prieniku vyvolávajú reakciu v tkanivách. Mechanicky sa odstraňujú povrchové zrohovatené vrstvy kože, čím sa uvoľnia vývody miazgových i potných žliaz. Podporuje sa prekrvenie kože a dosahuje sa urýchlené vyprázdňovanie povrchových žíl a lymfatických ciest. Priaznivým odtokom žilovej krvi sa urýchľuje odstránenie nepotrebných produktov látkovej výmeny. V hlbších tkanivových vrstvách roztieraním a vytieraním možno rozrušiť zrasty, a to v podkožnom väzive, v okolí kĺbov a v priebehu šliach. V svalovom tkanive sa hnetením dosiahne zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie.

Celkový účinok – sa dosahuje na základe miestneho účinku a to zlepšením prietoku krvi na periférii. Urýchlenie toku žilovej krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie telových orgánov (napr. prekrvením obličiek stúpa tvorba moču), zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok, na stav centrálneho nervového systému.

Chcete inú masáž?

Zaujali vás naše služby?

Veríme že vás zaujali naše služby a procedúry. Pozrite si náš cenník a kontaktujte nás. V našom relaxačno-terapeutickom centre Spirit & Body získate stratenú energiu, zrelaxujete a zregenerujete organizmus a načerpáte silu do života. Zastavte sa v rýchlom tempe, položte sa na naše andulačné lôžko, a vďaka optimálnym kmitočtom, odstráňte bolesti a neduhy, ktoré Vás trápia.