Bankovanie

Bankovanie dôkladne detoxikuje celý organizmus. Z hľadiska fyzioterapie sa bankovanie využíva predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spaziem. Zároveň ale uvoľňuje stuhnuté svaly chrbta, nôh a ramien. Bankovaním zároveň prekrvíte svalové tkanivá a bunky.

Bankovanie alebo vákuoterapia je metóda alternatívnej medicíny, pri ktorej sa malá oblasť pokožky podrobí pomocou sklenených baniek podtlaku. Ten môže byť vytvorený buď ohriatím a následným samovoľným ochladením vzduchu v banke, alebo pomocou mechanického čerpadla. Banka je obvykle ponechaná na mieste päť až pätnásť minút. Bankovanie má pomôcť ako protibolestivá liečba pri reumatizme, bolestiach kĺbov, chrbta, hlavy, ale aj pri astme, cievnych aj orgánových chorobách.

Ako používame bankovanie v Spirit & Body?

Celá terapia sa vždy začína prehriatím a masážou chrbta. (Chrbát bankujeme najčastejšie). Takouto masážou sa rozvoľnia blokády svalov, ktoré sa potom ďalej uvoľňujú práve pomocou bankovania. Banky nám tiež stimulujú akupunktúrne a akupresúrne body a dokonca vedia posilňovať naše vnútorné orgány. Bankovanie je tiež veľmi účinnou metódou proti stresu a nepríjemnému napätiu ako vo fyzickej tak v psychickej rovine.

Je vhodné predovšetkým pre všetkých ľudí, ktorí majú veľkú fyzikú záťaž pohybového aparátu, bolesti chrbta, kĺbov a svalov spôsobených sedavým spôsobom života, prácou na počítači alebo inou jednostrannou záťažou. Banky sa tiež skvele osvedčili ako významný podporný prostriedok pri liečbe diabetu, migrén a rôznych bolestí hlavy (napr. od chrbtice), hypertenzii, zažívacích a žlčníkových problémoch alebo pri nepríjemne bolestivej menštruácii.

Chcete inú masáž?

Zaujali vás naše služby?

Veríme že vás zaujali naše služby a procedúry. Pozrite si náš cenník a kontaktujte nás. V našom relaxačno-terapeutickom centre Spirit & Body získate stratenú energiu, zrelaxujete a zregenerujete organizmus a načerpáte silu do života. Zastavte sa v rýchlom tempe, položte sa na naše andulačné lôžko, a vďaka optimálnym kmitočtom, odstráňte bolesti a neduhy, ktoré Vás trápia.